Vasario 16-oji progimnazijoje švęsta linksmai ir išradingai

vasario 16 1Pirmuoju šventinės dienos akordu tapo 8 val. ryto progimnazijos mokinių, mokytojų, mokinių tėvų giedama Tautiška giesmė: pradinių klasių mokiniai Lietuvos himną giedojo mokyklos aktų salėje, vyresniųjų klasių – susibūrę į didelį ir darnų chorą ant laiptų prie progimnazijos. Sugiedojusi Lietuvos himną progimnazijos bendruomenė rinkosi mokyklos fojė, kad pagerbtų pavyzdingiausius mokinius. Progimnazijos direktorė Tereza Sotnik pasveikino susirinkusiuosius linkėdama branginti, ką turime gimtojoje šalyje, šeimoje ir mokykloje, puoselėti tai savo darbais. Direktorė įteikė padėkos raštus trisdešimčiai mokslo pirmūnų ir šešiolikai mokinių, uoliausiai lankiusių pamokas. Paskui vyresniųjų klasių mokiniai skirstėsi į klases, kur kartu su mokytojais prisiminė Lietuvos valstybės simbolius, jų atsiradimo istoriją, diskutavo apie valstybinių simbolių reikšmę.

Aktų salėje buvo žiūrimas filmas „Knygnešys“, istorijos mokytoja Daina Volkevičienė kalbėjosi su mokiniais, kuo svarbi lietuviams Vasario 16-oji. Prasmingas diskusijas keitė nuotaikingos karaokė varžytuvės „Aš tikrai myliu Lietuvą”, kuriose dalyvavo 5 ir 6 klasės. Vyresnieji mokiniai rungtyniavo krepšinio varžybose „Už Lietuvą!“, dartų turnyre. Pradinių klasių mokiniai valstybinę šventę paminėjo dalyvaudami protmūšyje „Lietuva ir aš“, kūrybinėse dirbtuvėlėse gamindami plakatus „Lietuva – tai vieta, kur aš gimiau", žiūrėdami mokomąjį filmą. Pertraukų metu buvo organizuota iniciatyva „Įdomioji Lietuva": mokytojos Daina Volkevičienė ir Danguolė Chochlovienė, pakvietusios prie Lietuvos apskričių žemėlapio, mini viktorina mokiniams priminė, kokiais žmonėmis, istorijos faktais garsios šalies apskritys, kuo įdomus jų kraštovaizdis.

Pasitikdama Vasario 16-ąją šventiška nuotaika progimnazijos bendruomenė dalijosi su savo draugais, socialiniais partneriais. Savo pagamintomis Trispalvėmis nešini mokiniai lankėsi miesto lopšeliuose-darželiuose, mokykloje-darželyje „Obelėlė", progimnazijose, gimnazijose, pasveikino ir „Kavamanijos", „Batų namų", AB „Tekstdanas", Kėdainių policijos komisariato ir kitų įstaigų darbuotojus.

vasario 16 7

vasario 16 6