Užgavėnės Juozo Paukštelio progimnazijoje!

Baigiasi žiema, prasideda kalendorinis pavasaris, o kieme dar šaltoka... Reikia išvaryti žiemą iš kiemo. Nepamiršdami senųjų tradicijų vasario 28 dieną šventėme Užgavėnes. Šventei ypač ruošėsi septintokai. Visus įeinančius į mokyklą pasitiko 7b klasės persirengėliai – šeimininkės, žydukai, čigonai, gydytojai ir Morė. Skambėjo muzika. Per pamokas mokiniai sulaukė įvairiausių svečių – 7a, 7b ir 7c klasių Užgavėnių persirengėliai aplankė visas klases. Daktarai gydė ne nuo nuo įvairiausių ligų – nuo tinginizmo, nuo lėtinio niurgzlumo, mokytojus teko gydyti nuo darboholizmo. Mat jie įnikę į vaikų sąsiuvinius gali ir ateinančio pavasario nepastebėti. Taip pat jie dalino vaistus nuo nerimo prieš kontrolinius. Mokinius aplankė ir raganos, kurios būrė ateitį, ir padaužos velniai, kurie visiems sutiktiesiems mokiniams išpaišė veidus. Per ilgąją pertrauką buvo galima pasivaišinti mieliniais blynais „pampuškomis” ir skaniausia uogiene. Ačiū už blynus mokyklos virėjoms. Labai skanūs buvo.

Užgavėnės neapsėjo be konfliktų. Kaip ir kiekvienais metais susimušė Kanapinis ir Lašininis. Nugalėtas Lašininis nepasidavė, kvietė Kanapinį virvės traukti. Kadangi žiema ir šaltukas visiems nusibodo, Lašininis nesulaukė didelio palaikymo. Visi buvo Kanapinio pusėje. Po pralaimėjimo pakalbinome Lašininį. Jis išsakė paskutinįjį savo palinkėjimą visiems mokyklos mokiniams: „Linkiu daug ir sočiai prisikirsti. Šiandien – jokių dietų, visos jūsų maisto porcijos turi būti didesnės bent dešimt kartų. O aš pralaimėti moku, savo darbo vietą dabar perleidžiu liesajam Kanapiniui ir šiltam pavasariui. Jo taip visi ilgai laukėme. Susitiksime kitą žiemą, tada ir suriesiu į ožio ragą tą Kanapinį.“ Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos bendruomenė visiems Kėdainių gyventojams linki saulėto, nuotaikingo ir darbingo pavasario!