Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

 

Šiemet, minint „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetį, „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą transformuoti, išplėsti ir pakviesti visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Visą kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia švietimo ir ugdymo įstaigas savo bendruomenėms organizuoti ir vykdyti veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Su patyčiomis turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį „Vaikų linija“ kviečia sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Patyčios gali ir turi liautis! Jas galime sustabdyti tik bendromis mūsų visų pastangomis. 

Informacija tėveliams.  https://www.bepatyciu.lt/tevams/

 

 


 

 

 


 

 

  

 


 

Progimnazijoje paminėtas Tėvo Stanislovo atminimas

 

„Ramybė... Taip, kai paskleidžiu ramybę aplink save, atlieku nepaprastai didelį ir naudingą darbą. Ir šis darbas palieka amžiną žymę, aš pats pamažu imu pildytis ramybe...“. Tėvas Stanislovas

Adventas – tai metas susikaupti, nurimti, pamąstyti apie būtį, amžinąsias vertybes. Būtent šį laiką Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos bendruomenė pasirinko prisiminti Tėvą Stanislovą.

Šiemet minimos šios iškilios asmenybės 100-osios gimimo metinės, Lietuvos Respublikos Seimas 2018 metus paskelbė Tėvo Stanislovo metais. Datos tik primena, o žmogaus atlikti darbai, mintys įkvepia, suteikia paguodos, džiugina... „Jeigu kada minėsite mane, kalbėkite ne apie mane, o apie mano nuveiktus darbus“, – yra sakęs Tėvas Stanislovas. Į renginį susirinkusiems mokiniams, mokytojams, mokytojams senjorams apie žymaus Kėdainių krašto kunigo darbus kalbėjo Kėdainių savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Rytas Tamašauskas. Pasakojimu „Tėvas Stanislovas: asmens ir Kėdainių krašto ženklai“ jis kvietė renginio dalyvius prisiminti Tėvo Stanislovo gyvenimą ženklinusius įvykius, pažvelgti į jo darbo Paberžėje, Dotnuvoje ženklus. Rytas Tamašauskas kalbėjo ne tik apie Tėvo Stanislovo veiklą Kėdainių krašte, bet ir apie šio iškilaus žmogaus pripažinimą Lietuvoje – kaip dvasinio ir moralinio visuomenės autoriteto, kaip žymaus dvasininko ir pamokslininko, kaip kultūros žmogaus, aktyvaus valstybės gyvenimo, laikmečio liudytojo ir kūrėjo.

 

Renginyje ne sykį skambėjo Tėvo Stanislovo mintys. Kaip jų prasmė atsiskleidžia mokiniams? Kokių sąsajų su savo gyvenimu jie atranda? Savo įžvalgomis dalinosi renginį organizavusių lietuvių kalbos mokytojų Ernestos Zabutkienės, Eglės Kirsienės, Vaidos Krasauskienės mokiniai. Penktokai skaitė savo rašinėlius, kuriuose pastebėjo, kad gyvenimas gali būti panašus į jų pomėgį piešti, sportuoti, skaityti ar groti. Aštuntų klasių mokinės, pasirinkusios jiems patikusias Tėvo Stanislovo sentencijas, samprotavo apie gyvenimo prasmę, apie vertybes, kurios joms yra svarbios. Renginio dalyvius muzikiniais kūriniais džiugino Austėja Markauskaitė ir Tomas Urnikis.

„Žmogaus dvasios vaisiai yra meilė, džiaugsmas, kantrumas“, – šia Tėvo Stanislovo mintimi renginį užbaigė progimnazijos direktorė Tereza Sotnik, kalbėjusi, kad žmogaus vertė matuojama, ne regimais, materialiais dalykais. Susirinkusiesiems direktorė palinkėjo atrasti dvasios ramybę ir skleisti ją kitiems bei pakvietė renginyje dalyvavusius mokytojus, svečius pasidalinti savo asmeniniais prisiminimais apie Tėvą Stanislovą.

 

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Jolita Mickienė