2016 m. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė progimnazijoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų "Norden" federacijos projektas, kuriuo siekiama skatinti skaitymą, domėjimąsi Šiaurės šalių literatūra ir propaguoti švietimo idealus Šiaurės bei Baltijos šalyse ir kaimyniniuose regionuose. Projektą Lietuvoje kuruoja Šiaurės ministrų tarybos biuras ir asociacija „Norden“.

Tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė Lietuvoje rengiama septynioliktą kartą. Bibliotekų savaitės renginiai primena mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikia progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečiant tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį.

Kiekvienais metais savaitės tema yra vis kita. 2016-ųjų metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema - Ateitis Šiaurės šalyse, tad šis motyvas atsispindi visose skaitymui balsu parinktose knygose. Ateitis – tai, kas mus visus vienija, su ja visi mes vienaip ar kitaip esame susiję. Vieni apie ateitį svajojame kaip apie jaudinantį ir galimybių kupiną laiką, kiti dėl jos nerimaujame ar netgi prisibijome – o gal ateitis yra tiesiog visa ko mišinys.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Baltijos šalyse rengiama nuo 1998 m. Pirmosios Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Humoras“. Vėliau vykusių savaičių temos: „Mitologija“ (1999), „Vaikas“ (2000), „Žodis ir gaida“ (2001), „Šiaurės tarybos premijos laureatai“ (2002), „Jūra“ (2003), „Seku seku pasaką“ (skirta H.K. Andersenui) (2004), „Keliaujant po Šiaurės šalis“ (2005), „Kvapą gniaužiančios Šiaurės šalių istorijos“ (2006), „Moterys Šiaurės šalyse“ (2007), „Meilė Šiaurės šalims“ (2008), „Karas ir taika Šiaurės šalyse“ (2009), „Magiška Šiaurė“ (2010), „Humoras Šiaurėje“ (2011),„Įvairialypė Šiaurė“ (2012), „Žiema Šiaurėje“ (2013), „Troliai Šiaurėje“ (2014), „Draugystė Šiaurės šalyse“ (2015).

Šiais metais projekte dalyvauja 597 Lietuvos bibliotekos ir ugdymo įstaigos (iš Kėdainių rajono - keturios ugdymo įstaigos ir trys bibliotekos), o mūsų progimnazija dalyvauja nuo 2003 metų. 2016 m. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu skaitykloje buvo organizuoti šie renginiai: šviesos ir žodžio rytas; skrajučių ir lankstukų, skirtų 2016 m. Šiaurės šalių bibliotekų savaitei "Ateitis", gaminimas ir platinimas; stendinis pranešimas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2016“; o 6a klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Birutės Svetickienės, suvaidino ištrauką iš švedų kalba rašiusios suomių rašytojos T. Jansson knygos „Burtininko skrybėlė“.

Jei žmogus tvirtai žengia savo svajonių link ir stengiasi gyventi tokį gyvenimą, kokį įsivaizdavo, jis patirs kasdienybei nebūdingą sėkmę. Net jei jūs statote oro pilis, jūsų triūsas nenueis veltui.

Svarbiausia – turėkite svajonių! Tai Jūsų ateitis...